Subregion PółnocnyAktualnościBez kategorii„ JERZEGO JOTKI KĘDZIORY RZEŹBY NIE TYLKO BALANSUJĄCE NA JURZE KRAKOWSKO – CZĘSTOCHOWSKIEJ”

„ JERZEGO JOTKI KĘDZIORY RZEŹBY NIE TYLKO BALANSUJĄCE NA JURZE KRAKOWSKO – CZĘSTOCHOWSKIEJ”

„ JERZEGO JOTKI KĘDZIORY RZEŹBY NIE TYLKO BALANSUJĄCE NA JURZE KRAKOWSKO – CZĘSTOCHOWSKIEJ”

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu wydany pod patronatem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego Przewodnik „ JERZEGO JOTKI KĘDZIORY RZEŹBY NIE TYLKO BALANSUJĄCE NA JURZE KRAKOWSKO – CZĘSTOCHOWSKIEJ”.

Przewodnik jest drugą, poszerzoną wersją publikacji związaną z okrągłą rocznicą życia i twórczości Jerzego Kędziory, twórcy tak bardzo związanego swoim życiem i twórczością z Subregionem Północnym. Przewodnik jest swojego rodzaju przeglądem najważniejszych dzieł rozproszonych na całej Jurze, sięgającym terenów Małopolski. Można w nim podziwiać dzieła znajdujące się w stolicy subregionu – Częstochowie, ale również zdobiące inne, wyjątkowe miejsca.

Jerzy Kędziora jest twórcą regionalnym, którego twórczość nie tylko ubogaca subregion, ale sam artysta ze swoimi dziełami  stał się swoistym ambasadorem wynoszącym nasz region na arenę międzynarodową.

Należy zaznaczyć, że sam przewodnik powstał dzięki uprzejmości i  przy ścisłej współpracy z artystą, który najciekawiej i najbardziej wnikliwie opowiada o swojej twórczości.