Subregion PółnocnyAktualnościBez kategoriiKonsultacje społeczne projektu „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030″

Konsultacje społeczne projektu „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030″

Konsultacje społeczne projektu „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030″

Rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030”. Dokument będzie aktualizacją dotychczasowej, obowiązującej na lata 2013-2020, strategii.

Strategia skupia się na mobilizacji tych środowisk, które dzięki innowacjom mogą zainicjować nowe procesy gospodarcze w regionie, wzmocnić jego pozycję na arenie międzynarodowej i zapewnić nowe miejsca pracy. Pozwoli to na zastąpienie tradycyjnych gałęzi gospodarczych, które znikną z powodu restrukturyzacji czy w wyniku zmian technologicznych związanych z czwartą rewolucją przemysłową.

Regionalna Strategia Innowacji Województwa Śląskiego 2030 wytycza cele i obszary interwencji, które Zarząd Województwa Śląskiego wraz z partnerami chce zrealizować, aby zapewnić właściwe warunki inicjowania i wdrażania innowacji.

Dokument uwzględnia najnowsze zalecenia Komisji Europejskiej w programowaniu regionalnego rozwoju innowacji na lata 2021-2030, w szczególności dotyczące procesu przedsiębiorczego odkrywania, identyfikacji inteligentnych specjalizacji oraz rozwoju technologicznego regionu.

Opracowaniem projektu „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030” zajmuje się zespół naukowy złożony z przedstawicieli:

  • Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Departamentu Rozwoju Regionalnego, Referatu Regionalnej Strategii Innowacji,
  • Parku Naukowo-Technologicznego „Technopark Gliwice”,
  • Ekspertów PNT „Technopark Gliwice,
  • Sieci Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych.

Uwagi do projektu można przesyłać do 1️⃣5️⃣ kwietnia 2021 r.

Więcej informacji na stronie👉 https://rpo.slaskie.pl/czytaj/konsultacje_ris_wsl_2030_150321?fbclid=IwAR251ydenFvHa_IsiPTXV5xMQc5UJutb4EldZcaxZws6GXAQOvsX_SV4Vx4