Subregion PółnocnyGra Terenowa „Lufcik na tropie czystego powietrza”

Gra Terenowa „Lufcik na tropie czystego powietrza”

Gra Terenowa „Lufcik na tropie czystego powietrza”

Mamy przyjemność poinformować, że w Subregionie Północnym powstała gra terenowa dedykowana projektowi LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit. Nie od dziś wiadomo, że czyste powietrze to nasza wspólna sprawa . W tym temacie nie ma drogi na skróty. Aby oddychać czystym powietrzem potrzebujemy wielu zmian. Przede wszystkim musimy zrozumieć, że jest to poważny problem. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wrzucając do pieca plastikową butelkę truje siebie, swoją rodzinę i sąsiadów.

W poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące ochrony powietrza. Uczestnikom towarzyszy rodzina Śląskich: mama Anita, tata Michał, córka Julka,  syn Antek oraz dziadek Krzysztof. Przewodnikiem po grze jest LUFCIK przesympatyczna papuga, symbol naszej walki o czyste powietrze. Podążaj śladami Lufcika i dowiedz się co zrobić aby być zdrowym i żyć długo i szczęśliwie w województwie śląskim.

Ekodoradczyni Subregionalna Dominika Bukalak-Gaik wraz z Ekodoradczynią Gminy Krzepice zapraszaja do udział w grze w dniu 29 czerwca 2024 r. podczas Powiatowego Festiwali Podróżniczego.
Celami Gry są:

  • kształtowanie postaw proekologicznych
  • wzmacnianie świadomości konieczności dbania o środowisko
  • informowanie o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczania powietrza
  • oswajanie w zakresie odnawialnych źródeł energii
  • zachęcanie do spacerów będących jedną z form aktywnego spędzania czasu wolnego
  • pobudzanie kreatywności dzieci, młodzieży oraz dorosłych poprzez rozwiązywanie zagadek
  • promocja Kampanii edukacyjno-informacyjnej realizowanej pod hasłem „Bierzemy powietrze pod swoje skrzydła”

Gra jest wydarzeniem partnerskim EU Green Week 2024.

Aby wziąć udział w grze należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie przesłać go na adres: jgrzyb@krzepice.pl lub mzalewska504@gmail.com
‼ UWAGA ‼
Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w Grze pod warunkiem uzyskania uprzedniej pisemnej zgody opiekuna prawnego lub przedstawiciela ustawowego.

Pomysł i opracowanie gry terenowej: Dominika Bukalak-Gaik, Ekodoradca Subregionalny Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Ślaskiego.