Subregion Północny„JESTEM Ekośmiałkiem” Międzyszkolny Zespół Antysmogowy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie

„JESTEM Ekośmiałkiem” Międzyszkolny Zespół Antysmogowy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie

„JESTEM Ekośmiałkiem” Międzyszkolny Zespół Antysmogowy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie

W marcu br. powstał Międzyszkolny Zespół Antysmogowy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lelowie. Twórcą i opiekunem Zespołu jest Ekodoradczyni Subregionalna Dominika Bukalak-Gaik.

Każdy Ekośmiałek otrzymał od Ekodoradczyni swój personalizowany skoroszyt, w którym gromadzi przygotowane materiały edukacyjne. Paszport Ekośmiałka zachęca do aktywnego uczestniczenia w zajęciach.

W roku szkolnym 2022/2023 odbyły się łącznie 4 spotkania Zespołu, w trakcie których poruszane były różnorodne tematy związane z ekologią, środowiskiem i ochroną powietrza. Ekośmiałkowie poznali odpowiedzi na pytania:

Dlaczego przyrodzie potrzebne są pory roku?

Czy pyłki roślin zanieczyszczają powietrze?

3. Dlaczego powinniśmy segregować papier?

4. Dlaczego najczystsze powietrze jest nad morzem?

Koncepcja pracy Zespołu to połączenie nauki i zabawy dlatego każdy z przygotowanych warsztatów kreatywno-edukacyjnych zakłada część praktyczną, w której realizowane są ekologiczne pomysły DIY (do it yourself). Do tej pory powstały naturalna, ekologiczna marzanna, ekologiczne bukiety dla mam, ekologiczne kartka dla mam i wakacyjne obrazy plażowe.

29 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie Zespołu w roku szkolnym 2022/2023. Atmosfera była iście wakacyjna. Ekośmiałkowie, którzy wytrwale uczestniczyli w warsztatach otrzymali od Ekodoradczyni pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Działalność Zespołu wznowiona zostanie z początkiem nowego roku szkolnego.

Do zobaczenia we wrześniu.