Subregion PółnocnyAktualnościBez kategoriiWizyta studyjna w Zgorzeleckim Klastrze Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności

Wizyta studyjna w Zgorzeleckim Klastrze Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności

Wizyta studyjna w Zgorzeleckim Klastrze Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności

W dniu 24 października 2023r. Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego wraz z Członkami Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego miał okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności -ZKlaster. Omówiono znaczenie odnawialnych źródeł energii stanowiących alternatywę dla paliw kopalnych, przyczyniających się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, różnicowania dostaw energii, zmniejszania zależności od niepewnych i niestabilnych rynków paliw kopalnych, dążąc do budowy samowystarczalnego energetycznego obszaru i gospodarki efektywnie korzystającej z zasobów czystej i efektywnej energii.
O swoich doświadczeniach w zakresie tworzenia i funkcjonowania klastrów oraz ich działaniach na rzecz podnoszenia samowystarczalności energetycznej gmin, miejscowości oraz lokalnych zakładów produkcyjnych opowiedziała Pani Agnieszka Spirydowicz – Prezes Zarządu Zgorzeleckiego Klastra Energii.

Dziękujemy za podzielenie się doświadczeniami!