Subregion PółnocnyAktualnościBez kategoriiPrzejazd rowerowy oraz warsztaty na terenie Powiatu Kłobuckiego Subregionu Północnego

Przejazd rowerowy oraz warsztaty na terenie Powiatu Kłobuckiego Subregionu Północnego

Przejazd rowerowy oraz warsztaty na terenie Powiatu Kłobuckiego Subregionu Północnego

W dniach 25-26 kwietnia br. kolejny już raz odbyły się  wyjazdowe warsztaty dedykowane członkom Związku Gmin i Powiatów Subregion Północnego Województwa Śląskiego.  Uczestnicy warsztatów odbyli przejazd rowerami śladami przyszłej trasy nr 609 na odcinku Częstochowa – Zawady. Początek wyjazdu o godz. 9.00 w Częstochowie przy dworcu kolejowym „Stradom” a zakończenie o godz. 16.00 w Zawadach w Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe „Słoneczny Brzeg”.

Następnie od godz. 16.30 rozpoczęła się część teoretyczna warsztatów, w ramach której omówiono założenia nowej polityki rowerowej województwa śląskiego oraz przebieg trasy rowerowej nr 6, 17, 609 zaprojektowanej przez Śląską Organizację Turystyczną.

Wszystkim uczestnikom dopisywała nie tylko świetna forma 💪 ale przed wszystkim wyśmienity nastrój 😃Endorfiny aż fruwały w powietrzu…😁A czemu warto jeździć na rowerze?🚲🚲✅Jazda na rowerze to dbanie o zdrowie – na co dzień nie jest łatwo o aktywność fizyczną ale codzienne jeżdżenie do pracy, czy szkoły spowoduje, że minimum aktywności będzie spełnione. A co zyskujemy ⁉️ Jazda na rowerze pomaga nam spalić kalorie, poprawia pracę serca, kształtuje mięśnie oraz poprawia kondycję. Dzięki systematycznej jeździe na rowerze dotlenimy komórki naszego ciała oraz wzmocnimy odporność.✅Jeżdżąc na rowerze oszczędzamy – oszczędzasz nie tylko pieniądze nie płacąc za benzynę czy bilety, oszczędzasz też czas. Rower nie musi stać w korkach, można nim szybko ominąć zatłoczone ulice i dojechać na miejsce szybciej niż samochodem czy tramwajem.✅Jeżdżąc na rowerze dbasz a środowisko – i to jest korzyści nie do przecenienia. Rower nie potrzebuje paliwa, nie wytwarza spalin i nie hałasuje ‼️W naszej okolicy powstaje coraz więcej dróg rowerowych, przemieszczanie się po nich na dwóch kółkach to czysta przyjemność.